- Aktuelt
- Om oss
- Miljø og bærekraft
Vi endrer vårt småordretilegg
Vi endrer vårt småordretilegg
I Brødrene Dahl er vi opptatt av effektivitet og miljø. En enkel måte å redusere miljøfotavtrykket på er å samle flere småordre til en litt større ordre. En

I Brødrene Dahl er vi opptatt av effektivitet og miljø. En enkel måte å redusere miljøfotavtrykket på er å samle flere småordre til en litt større ordre. En større ordre i stedet for mange små gir gevinster både for deg som kunde og oss som leverandør, men mest av alt for miljøet.
En stor andel av våre ordre er mindre ordre som er meget ressurskrevende å håndtere i forhold til verdien på forsendelsen. Vi innfører derfor småordretillegg på 200 kroner for alle ordre under 2000kroner. Unntaket er ordre kjøpt i et av våre 54 Servicesentre - selv om de er under 2000 kr.
01.06.2022
Brødrene DahlSiste nytt fra Brødrene Dahl

26.06.25
Miljø og bærekraft Spar tid, penger med effektiv retur. Rørleggere har ofte travle dager, og det er viktig å ha en effektiv returløsning for å spare tid, penger og miljøet. Vi har derfor laget denne korte artikkelen for å hjelpe deg med å forstå hvordan du kan forbedre din retur.

18.02.25
Miljø og bærekraft Damenes aften torsdag 12.februar ble en suksess og er en viktig møteplass for kvinner i bransjen.

14.02.25
Miljø og bærekraft Et lavt antall returvarer handler om mer enn å unngå returgebyrer. Det dreier seg om planlegging, kommunikasjon og ressursutnyttelse for å spare tid og penger – samtidig som du reduserer miljøavtrykket ditt.
Med noen enkle grep kan du redusere returer og oppnå større effektivitet!

20.12.24
Miljø og bærekraft Det er kanskje ikke noe å skryte av, men vi gjør heldigvis noe med det!