Armaturjonsson Miniskap – Den perfekte løsningen for moderne rørinstallasjoner

Miniskapet er perfekt for små rom eller områder med begrenset plass.

Armaturjonsson Miniskap – Den perfekte løsningen for moderne rørinstallasjoner

Armaturjonsson Miniskap | AJ | Teknisk VVS | Brødrene Dahl

Miniskapet fra AJ er konstruert for å sitte under en servant og kan normalt forsyne et bad. Ved bruk av T-rør (NRF-nr. 5112065) gir dette mulighet for en ekstra varmt- og kaldtvannskurs ut til sidene. Miniskap er ikke godkjent montert i himling.  Miniskapet kan forresten monteres opp-ned.

Mer vann selv ved små dimensjoner

Med systemets kuplingsteknikk hvor du unngår dødlommer får du full gjennomstrømning og det oppstår ikke turbulente strømninger som genererer støy. Dette gir anledning til å øke vannhastigheten i røret. Ved å kunne kjøre høyere hastigheter, sammenliknet med andre rør-i-rør-systemer, kan en få mer vann selv på små dimensjoner.  Dette forutsetter tilstrekkelig kjennskap til tilgjengelig primærtrykk og korrekt dimensjonert anlegg. 
 
Leveres i hvitlakkert aluminium med ferdig monterte rørgjennomføringer, veggbokser og avløpsbend m/siklemikk. Veggboksene leveres i 16mm x1/2".  

  • Mål: B448 x H318 x D79,5
  • Fargekode på skap: NCS 0500 glans 80
  • Maks. temperatur: 95 °C
  • Maks driftstemperatur: 70 °C
  • Trykklasse: PN10

FØLGENDE TILBEHØR ER INKLUDERT:  

  • Holdere for fordelere.  
  • Avløpsbend med siklemikk.  
  • Dreneringsklips (0-nivå).  
  • Tetteplugg Ø 38.  
  •  Skapgjennomføring 18-25 mm.  
  • Skapgjennomføring 25-34 mm.  
  • Etiketter for merkesystemer.  
  • Kursoversikt – Trykktestrapport og montasjeveiledning. 

Akkurat sånn proffe rørleggere vil ha det

05.03.2025
Brødrene Dahl