- Aktuelt
- VMT/VA
- Aktuelle saker
- Miljøvennlig og effektiv løsning med Isiflos nye manifold
Miljøvennlig og effektiv løsning med Isiflos nye manifold
Lett, enkel montering, og korrosjonsbestandig. Et banebrytende valg for effektivitet og miljøbevissthet i rørleggerbransjen.

Isiflos nye manifolder i kompositt/PE 100-materiale er en banebrytende løsning som oppfyller kravene til effektivitet, holdbarhet og miljøbevissthet i rørleggerbransjen, takket være miljøvennlig produksjon, lett konstruksjon, enkel montering og rimelig pris.

Valg av komposittmateriale gir flere fordeler som:
1. Lav vekt
Komposittmaterialet gir manifoldene lav vekt for enklere håndtering under montering, reduserte kostnader og installasjonstid, samtidig som det ikke går på bekostning av styrke og holdbarhet.
2. Miljøvennlig produksjon
Valget av kompositt reduserer miljøpåvirkningen sammenlignet med tradisjonelle materialer som messing/syrefast stål. Det er resirkulerbart, og monteringen skjer lokalt på Raufoss, noe som bidrar til å minimere transportutslipp. Miljøfotavtrykket er et viktig tema i dagens samfunn, og noe som Isiflo tar på alvor.
3. Enkel monteringsprosess
Isiflo Spring, en unik koblingsteknologi, forenkler monteringen, eliminerer behovet for skrukoblinger og reduserer lekkasjerisiko. "En smidig og effektiv monteringsprosess" er tilbakemeldinger fra installatører som har brukt Isiflo Sprint.
4. Korrosjonsbestandig og stabil montering
Manifoldene leveres med syrefaste klammer med gummiforing som standard for sikker og stabil montering i kumveggen. Denne kombinasjonen av materialer sikrer også at manifoldene er korrosjonsbestandige og har lang levetid. Dette er en viktig fordel for kundene da det sikrer langvarig ytelse og minimalt vedlikehold. Isiflos manifolder kan også leveres med uttapping, noe som gir ekstra funksjonalitet og enklere vedlikehold.
5. Fleksibilitet og kostnadseffektivitet
Isiflo tilbyr manifolder i størrelser fra fire til 12 uttak, noe som gir rørleggere og entreprenører fleksibilitet til å tilpasse manifoldene til ulike prosjekter. De er også kostnadseffektive sammenlignet med tradisjonelle materialer, noe som appellerer til både private og kommersielle kunder.
06.11.2023
Brødrene DahlSiste nytt fra Brødrene Dahl

28.04.26
Aktuelle saker I prosjektet ny vannforsyning i Oslo er det nettopp det som skjer nå. Rundt 22 kilometer vannledning skal på plass, og bak leveransene ligger en logistikkoperasjon der det ikke er rom for tilfeldigheter.

16.04.26
Aktuelle saker Våren og sommeren er høysesong for etablering av nye VA-anlegg. Det er nå grunnlaget legges for hvordan overvann håndteres i anlegget.
Med systemer fra Pipelife får du løsninger utviklet for norske forhold, som gir forutsigbar funksjon over tid. Riktig dimensjonering og riktige valg fra start er avgjørende for et anlegg som faktisk leverer når belastningen øker.

01.04.26
Aktuelle saker Slokkevann er ikke noe man kan ta lett på i et prosjekt. Det handler ikke bare om å ha vann tilgjengelig, men om å sikre riktig kapasitet og tilgjengelighet i tråd med kravene i TEK17.
For mange prosjekter er dette et område der teori og praksis ikke alltid møtes like pent. Kravene er klare, men løsningen må også være riktig dimensjonert, riktig spesifisert og faktisk fungere når behovet oppstår.

11.06.24
Aktuelle saker Fra vår produksjon i Holmestrand produserer vi ferdige vannkummer i plast og betong – klar til montering i grøft.